Mısır unu ile ne yapabilirsiniz? Mısır unu ile cilt bakımı

In Tarım
mısır unu ile cilt bakımı

YÜZ İÇİN PEELİNG MASKESİ

1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 tatlı kaşığı kil, yarım tatlı kaşığı el kremi ve yarım tatlı kaşığı suyu karıştırıp, elde ettiğiniz karşım ile 2 dakika yüzünüzü ovun. Yine ovarak yıkayın ve yüzünüzü temizleyin. Bu peeling ciltteki ölü hücreleri arındırır.

YÜZDEKİ SİYAH NOKTALARDAN KURTULMAK İÇİN

1 Yemek kaşığı yoğurt içine 1 adet limonun kabuğu rendelenerek 1 yemek kaşığı mısır unu eklenir. Tüm malzemeler iyice karıştırılarak yüze sürülür ve 15 dakika bekletilerek su ile ovarak yıkanır.

AYAK NASIRI ve AYAK TABANLARI İÇİN

 Bir çorba kaşığı mısır unu, vazelin ve zeytinyağı bir kahve fincanı telve ile karıştırılır. Akşam yatmadan önce, 15 dakika boyunca ayaklar ılık tuzlu suyun içinde bekletilir ve kuruladıktan sonra ayaklar hazırlanan karışım ile ovulur. Ayaklar yıkandıktan sonra bu defa bir çorba kaşığı vazelin, bir limonun suyu ve dört adet dövülmüş aspirin karıştırılıp ayak tabanlarına sürülür, pamuklu çorap giyilerek bu şekilde uyunur. Bu tarif haftada iki kez uygulanmalıdır.

SİVİLCELERE KARŞI MASKE

1 kaşık mısır unu, 1 kaşık kil ve 1 kaşık el kremi kıvam alıncaya dek karıştırılır. Biraz sulandırılır ve cilde masaj yapılarak yayılır. 10 dakika bekletilerek ılık su ile yıkanır. Haftada 2 kez uygulanması önerilir.

SİVİLCE İZLERİNİ YOK ETMEK İÇİN

2 kaşık mısır unu, 2 kaşık yoğurt ve 1 çay kaşığı limon suyu karıştırılarak cilde uygulanır. 20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır, ardından cilt kurulanarak bir nemlendirici kullanılır.

 

You may also read!

photo6014624544817526051

Operasyonlarınızla UNUTTURAMAZSINIZ!

Devrimcilere karşı yapılan operasyonlar, kapitalist sömürü ve baskı düzeninin dümenini elinde tutan AKP-MHP faşist bloğunun ne yönetememe krizini, ne

Read More...
primitive accumalation women body

“Ursprüngliche Akkumulation”nun Sürekliliği, Dolaylı Tahakküm ve Devlet-Siyavej Azeri

Karl Marx’ta “ursprüngliche akkumulation” kavramının ne anlama geldiği konusunda Marksist yazında ve tartışmalarda iki ana yorumdan söz edilebilir. Bir

Read More...
devrimci bilinç 1

Bangek Ji Bo Rastiya Tazî! Proleterya Afirînerê Jiyana Civakî ye!

Peroka koronavirusê, ku her diçe globaltir dibe û heta vê rojê li erdnîgarên cihê ên cîhanê jiyana bi dehan

Read More...

Mobile Sliding Menu