Mısır unu ile ne yapabilirsiniz? Mısır unu ile cilt bakımı

In Tarım
mısır unu ile cilt bakımı

YÜZ İÇİN PEELİNG MASKESİ

1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 tatlı kaşığı kil, yarım tatlı kaşığı el kremi ve yarım tatlı kaşığı suyu karıştırıp, elde ettiğiniz karşım ile 2 dakika yüzünüzü ovun. Yine ovarak yıkayın ve yüzünüzü temizleyin. Bu peeling ciltteki ölü hücreleri arındırır.

YÜZDEKİ SİYAH NOKTALARDAN KURTULMAK İÇİN

1 Yemek kaşığı yoğurt içine 1 adet limonun kabuğu rendelenerek 1 yemek kaşığı mısır unu eklenir. Tüm malzemeler iyice karıştırılarak yüze sürülür ve 15 dakika bekletilerek su ile ovarak yıkanır.

AYAK NASIRI ve AYAK TABANLARI İÇİN

 Bir çorba kaşığı mısır unu, vazelin ve zeytinyağı bir kahve fincanı telve ile karıştırılır. Akşam yatmadan önce, 15 dakika boyunca ayaklar ılık tuzlu suyun içinde bekletilir ve kuruladıktan sonra ayaklar hazırlanan karışım ile ovulur. Ayaklar yıkandıktan sonra bu defa bir çorba kaşığı vazelin, bir limonun suyu ve dört adet dövülmüş aspirin karıştırılıp ayak tabanlarına sürülür, pamuklu çorap giyilerek bu şekilde uyunur. Bu tarif haftada iki kez uygulanmalıdır.

SİVİLCELERE KARŞI MASKE

1 kaşık mısır unu, 1 kaşık kil ve 1 kaşık el kremi kıvam alıncaya dek karıştırılır. Biraz sulandırılır ve cilde masaj yapılarak yayılır. 10 dakika bekletilerek ılık su ile yıkanır. Haftada 2 kez uygulanması önerilir.

SİVİLCE İZLERİNİ YOK ETMEK İÇİN

2 kaşık mısır unu, 2 kaşık yoğurt ve 1 çay kaşığı limon suyu karıştırılarak cilde uygulanır. 20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır, ardından cilt kurulanarak bir nemlendirici kullanılır.

 

You may also read!

Erdal Eren Evrensel

Hindistanlı gençlerin seslendirdiği Erdal Eren marşının hikayesi – Ekim Kılıç

12 Eylül faşist cuntası tarafından yaşı büyütülerek idam edilen genç komünist Erdal Eren, idamının 40’ıncı çeşitli etkinlikle anılıyor. Bu

Read More...
Erdal Eren

Gençlik Erdal Erenleşti – Balkan Düzgün

16 Temmuz – 1 Ağustos 1983 tarihleri arasında Danimarka’nın Roskilde kentinde   ‘6. Uluslararası Anti-Faşist Anti-Emperyalist Gençlik Kampı’ düzenlenir. Bu

Read More...
photo6014624544817526051

Operasyonlarınızla UNUTTURAMAZSINIZ!

Devrimcilere karşı yapılan operasyonlar, kapitalist sömürü ve baskı düzeninin dümenini elinde tutan AKP-MHP faşist bloğunun ne yönetememe krizini, ne

Read More...

Mobile Sliding Menu