Mısır unu ile ne yapabilirsiniz? Mısır unu ile cilt bakımı

In Tarım
mısır unu ile cilt bakımı

YÜZ İÇİN PEELİNG MASKESİ

1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 tatlı kaşığı kil, yarım tatlı kaşığı el kremi ve yarım tatlı kaşığı suyu karıştırıp, elde ettiğiniz karşım ile 2 dakika yüzünüzü ovun. Yine ovarak yıkayın ve yüzünüzü temizleyin. Bu peeling ciltteki ölü hücreleri arındırır.

YÜZDEKİ SİYAH NOKTALARDAN KURTULMAK İÇİN

1 Yemek kaşığı yoğurt içine 1 adet limonun kabuğu rendelenerek 1 yemek kaşığı mısır unu eklenir. Tüm malzemeler iyice karıştırılarak yüze sürülür ve 15 dakika bekletilerek su ile ovarak yıkanır.

AYAK NASIRI ve AYAK TABANLARI İÇİN

 Bir çorba kaşığı mısır unu, vazelin ve zeytinyağı bir kahve fincanı telve ile karıştırılır. Akşam yatmadan önce, 15 dakika boyunca ayaklar ılık tuzlu suyun içinde bekletilir ve kuruladıktan sonra ayaklar hazırlanan karışım ile ovulur. Ayaklar yıkandıktan sonra bu defa bir çorba kaşığı vazelin, bir limonun suyu ve dört adet dövülmüş aspirin karıştırılıp ayak tabanlarına sürülür, pamuklu çorap giyilerek bu şekilde uyunur. Bu tarif haftada iki kez uygulanmalıdır.

SİVİLCELERE KARŞI MASKE

1 kaşık mısır unu, 1 kaşık kil ve 1 kaşık el kremi kıvam alıncaya dek karıştırılır. Biraz sulandırılır ve cilde masaj yapılarak yayılır. 10 dakika bekletilerek ılık su ile yıkanır. Haftada 2 kez uygulanması önerilir.

SİVİLCE İZLERİNİ YOK ETMEK İÇİN

2 kaşık mısır unu, 2 kaşık yoğurt ve 1 çay kaşığı limon suyu karıştırılarak cilde uygulanır. 20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır, ardından cilt kurulanarak bir nemlendirici kullanılır.

 

You may also read!

debt-advice

Borçlandırılanlar-Ferda Nur Demirci, Fahrettin Biçiçi

Bu yazı ilk olarak 2013 yılında Kolektif Eylem dergisinde yayınlanmıştır. “İşsizlere ve muhtaçlara parazit diyenler ne ekonomiden ne parazitlikten

Read More...
IMG_0213 web

Mısırın Tadı-Çetin Elmas

Mısır, temel bir gıda kaynağı ve kadim bir tarımsal ürün olmasının ötesinde günümüz küresel kapitalist gıda rejimine konu olan endüstri bitkilerinin

Read More...
Sartre-Cohn-Bendit

Hayal Gücü İktidara, 20 Mayıs 1968:Jean-Paul Sartre-Daniel Cohn-Bendit Söyleşisi

“68 ayaklanmasının en civcitli günleri. Öğrenciler ve işçiler kurulu düzeni büyük reis de Gaulle’ün iktidarını sarsıyor. Boykotlar, işgaller, grevler,

Read More...

Mobile Sliding Menu